Företagstjänst

Framsida/Tjänster/Företagstjänst
Företagstjänst 2017-12-20T13:29:08+00:00

Företagstjänst för proffs och återförsäljare inom byggbranschen

Vi betjänar yrkesbyggare, återförsäljare, byggproduktindustrin samt offentliga sektorn. Vi erbjuder våra kunder ett mångsidigt och kvalitativt produkturval bestående av branschens mest kända produktmärken. Vår styrka ligger i den kunskap och erfarenhet som våra försäljare besitter. Då vi kombinerar detta med våra kundorienterade koncept och tjänster, konkurrenskraftiga priser och fungerande logistik, kan vi garantera våra kunder ett gott och pålitligt kompanjonskap.
Med vårt lager- och distributionsnät säkerställer vi fungerande varuleveranser. Om du önskar hämta din varubeställning personligen, samlar vi produkterna för avhämtning enligt överenskommelse från önskad handelsplats.

Ta kontakt med vår försäljningspersonal, så kartlägger vi tillsammans ditt företags behov av produkter och tjänster samt skräddarsyr en för er passande helhetslösning.

Tjänster för företagskunder:

Hartman inreder och levererar
Vårt inredningskoncept erbjuder för kundens byggprojekt framtagna ytmateriallösningar allt från planering till montering.

Webbshop för proffs
Möjlighet att handla på nätet från vårt mångsidiga sortiment dygnet runt. Tjänsten förutsätter ett giltigt kundförhållande med Hartman. Kontakta vår försäljningspersonal/din kontaktperson för öppnande av kundkonto för ditt företag och/eller för att erhålla användarnamn.

E-fakturor
Möjlighet att erhålla våra fakturor elektroniskt antingen som nätfaktura eller som pdf-faktura per e-post. Om du önskar få dina fakturor i elektronisk form, kontakta fakturering@hartman.fi eller din kontaktperson.

Kontaktuppgifter till våra försäljare hittar du nere på denna sina samt även under Handelsplatser och via Personsökningen uppe på sidan.

Vasa –

Företagstjänst för proffs och återförsäljare inom byggbranschen

Haarala Juha-Pekka

Företagsförsäljare

(06) 326 6340
050 463 9162
juha-pekka.haarala@hartman.fi

Håkans Johan

Regionförsäljningschef

(06) 326 6358
050 324 3401
johan.hakans@hartman.fi

Kaivolahti Tapio

Företagsförsäljare

(06) 326 6320
050 3277 056
tapio.kaivolahti@hartman.fi

Nabb Jani

Företagsförsäljare

(06) 326 6326
050 590 1878
jani.nabb@hartman.fi

Norrgård Björn

Företagsförsäljare

(06) 326 6322
050 356 8506
bjorn.norrgard@hartman.fi

Seinäjoki –

Företagstjänst för proffs och återförsäljare inom byggbranschen

Aatsinki Juha

Företagsförsäljare

(06) 418 3242
050 370 4121
juha.aatsinki@hartman.fi

Hiivanainen Keijo

Företagsförsäljare

+35864183220
+358469214961
keijo.hiivanainen@hartman.fi

Honkaniemi Jari

Regionförsäljningschef

(06) 418 3201
050 562 1798
jari.honkaniemi@hartman.fi

Murtoniemi Jorma

Företagsförsälajre

(06) 418 3227
050 597 4606
jorma.murtoniemi@hartman.fi

Niemi Tapani

Företagsförsäljare

(06) 418 3224
050 568 6446
tapani.niemi@hartman.fi

Jakobstad –

Företagstjänst för proffs och återförsäljare inom byggbranschen

Engström Kim

Företagsförsäljare

(06) 786 7203
050 562 1793
kim.engstrom@hartman.fi

Hellman Guy

Regionsförsäljningschef

(06) 786 7209
050 545 8072
guy.hellman@hartman.fi

Skog Staffan

Företagsförsäljare

(06) 786 7247
050 394 6519
staffan.skog@hartman.fi

Karleby –

Företagstjänst för proffs och återförsäljare inom byggbranschen

Hinkkanen Jari

Regionförsäljningschef

(06) 827 1228
0500 931 635
jari.hinkkanen@hartman.fi

Lillkåla Patrick

Företagsförsäljare

(06) 827 1247
050 430 7917
patrick.lillkala@hartman.fi

Pyörre Seppo

Företagsförsäljare

(06) 827 1212
050 527 1665
seppo.pyorre@hartman.fi

Syrjälä Asko

Företagsförsäljare

(06) 8271 237
050 3400737
asko.syrjala@hartman.fi

Tammerfors –

Företagstjänst för proffs och återförsäljare inom byggbranschen

Ahokas Tommi

Företagsförsäljare

(03) 447 5122
050 394 7378
tommi.ahokas@hartman.fi

Hyytiäinen Erkka

Företagsförsäljare

(03) 447 5126
050 309 2306
erkka.hyytiainen@hartman.fi

Jalaskoski Mika

Företagsförsäljare

(03) 447 5104
050 438 9304
mika.jalaskoski@hartman.fi

Keronen Janne

Regionförsäljningschef

(03) 447 5102
050 552 2740
janne.keronen@hartman.fi

Ketola Jyrki

Företagsförsäljare

(03) 447 5142
050 409 8199
jyrki.ketola@hartman.fi

Liukkonen Lari

Företagsförsäljare

(03) 447 5109
050 356 4485
lari.liukkonen@hartman.fi

Räty Olli-Pekka

Företagsförsäljare

(03) 447 5131
050 582 3665
olli-pekka.raty@hartman.fi

Sumanen Risto

Företagsförsäljare

(03) 447 5107
050 438 9307
risto.sumanen@hartman.fi

Vuorio Tiina

Företagsförsäljning, inredning

(03) 4475 134
050 4700 134
tiina.vuorio@hartman.fi

Esbo –

Företagstjänst för proffs och återförsäljare inom byggbranschen

Haimakainen Jari

Företagsförsäljare

(09) 3154 4103
050 575 1651
jari.haimakainen@hartman.fi

Kippo Petri

Företagsförsäljare

(09) 3154 4119
050 5289 760
petri.kippo@hartman.fi

Klemetti Jan

Regionförsäljningschef

(09) 3154 4101
050 467 6556
jan.klemetti@hartman.fi

Laasala Sampo

Företagsförsäljare

(09) 3154 4106
050 365 3832
sampo.laasala@hartman.fi

Nikkanen Kari-Pekka

Företagsförsäljare

(09) 3154 4164
050 336 3095
kari-pekka.nikkanen@hartman.fi

Ojanen Teppo

Företagsörsäljare

(09) 3154 4112
050 365 3988
teppo.ojanen@hartman.fi

Paalanen Jussi

Företagsförsäljare

(09) 3154 4163
050 336 3097
jussi.paalanen@hartman.fi

Pöyhönen Ilari

Företagsförsäljare

(09) 3154 4114
050 414 5555
ilari.poyhonen@hartman.fi

Reinikainen Lauri

Nyckelkundchef

(09) 3154 4102
050 433 3989
lauri.reinikainen@hartman.fi

Riitta Kilpeläinen

Inredningsplanerare

(09) 3154 4109
050 443 3846
riitta.kilpelainen@hartman.fi

Visunen Hanni

Företagsförsäljare

(09) 3154 4115
+358504726588
hanni.visunen@hartman.fi

Linjeledning –

Företagstjänst för proffs och återförsäljare inom byggbranschen

Turpela Veijo

Direktör, Företags- och konsumenttjänst

(03) 447 5101
050 435 9171
veijo.turpela@hartman.fi