Stålförsäljning

Framsida/Tjänster/Stålförsäljning
Stålförsäljning 2018-02-19T10:06:04+00:00

Stålförsäljning

Vi erbjuder industrin och övriga företag ett omfattande urval kvalitativa stål- och metallprodukter. Vårt sakkunniga stålförsäljningsteam ger råd i produktfrågor, söker lösningar utifrån kundens behov och räknar offerter. Beställningarna levereras snabbt från vårt ståldistributionslager i Härmä direkt till kundens leveransadress över hela landet eller som avhämtning från vår närmaste handelsplats. Vi garanterar att beställningar som görs vardagar före kl. 13 levereras följande vardag. Vi erbjuder även sågtjänster i vårt distributionslager.

I vårt ståldistributionslager lagerförs ca 900 olika produkter i följande produktgrupper

  • varm- och kallvalsade plåtar
  • durkplåt
  • varmförzinkade plåtar
  • svarta och skyddsmålade stålbalkar
  • kallvalsade stålprofiler L, U och C
  • dörrprofiler
  • rörbalkar
  • combirör
  • tunnväggade stålrör
  • flatjärn, rund- och vinkelstål
  • rost- och syrefasta plåtar
  • rost- och syrefasta rund-, vinkel- och rörprodukter
  • aluminiumplåtar och -profiler
  • galler och steg

I Stålkatalogen kan du se vilka produkter vi lagerför.

Teräsluettelo 2017

Kontaktuppgifter till vårt stålförsäljningsteam hittar du nere på denna sida samt även under Handelsplatser och via Personsökningen uppe på sidan.

Vasa –

Stålförsäljning

Kuivila Timo

Företagsförsäljare

(06) 3266 348
050 465 8898
timo.kuivila@hartman.fi

Laiho Tanja

Regionförsäljningschef

(06) 326 6315
050 372 2409
tanja.laiho@hartman.fi

Seinäjoki –

Stålförsäljning

Hakala Jaakko

Regionförsäljningschef

(06) 418 3219
050 548 6519
jaakko.hakala@hartman.fi

Marttila Hannu

Företagsförsäljare

(06) 418 3279
050 593 3309
hannu.marttila@hartman.fi

Jakobstad –

Stålförsäljning

Holmqvist Ralf

Regionförsäljningschef

(06) 786 7295
050 546 9480
ralf.holmqvist@hartman.fi

Karleby –

Stålförsäljning

Brännström Matts

Regionförsäljningschef

(06) 827 1209
050 553 7458
matts.brannstrom@hartman.fi

Neunstedt Henrik

Företagsförsäljare

(06) 827 1207
050 326 3869
henrik.neunstedt@hartman.fi

Tammerfors –

Stålförsäljning

Koskela Tomi

Företagsförsäljare

(03) 447 5168
050 420 5011
tomi.koskela@hartman.fi

Maatsalo Tuula

Regionförsäljningschef

(03) 447 5128
050 373 9234
tuula.maatsalo@hartman.fi

Esbo –

Linjeledning –

Stålförsäljning

Forss Kaj

Försäljningsdirektör

(06) 326 6382
+35850 394 7307
kaj.forss@hartman.fi