Hartman Wood

Framsida/Tjänster/Hartman Wood
Hartman Wood 2017-12-20T13:29:58+00:00
Ultralam 2

Hartman Wood – trävaru- och skivförsäljning åt industriella träanvändare

Hartman Wood som fokuserar på vår trävaru- och skivförsäljning betjänar industriella träanvändare och återförsäljare. Våra största kundgrupper är hus- och snickeriindustrin, köksinrednings- och möbelindustrin, förpackningsindustrin, sågar och hyvlerier, yrkesbyggare, återförsäljare samt privata byggare. Hartman Wood idkar även export främst inom Skandinavien.

Vårt breda lagersortiment är uppbyggt att täcka alla yrkesmässiga behov av träprodukter.

Lagersortimentet omfattar följande huvudgrupper:

Våra försäljare är specialiserade på träbaserade produkter. Detta garanterar alltid en yrkesskicklig och aktiv betjäning vid försäljning, hantering och leverans. För en snabbare avhämtning får du på förhand beställda produkter färdigt samlade i avhämtningsklara paket. Om du vill få produkterna levererade direkt till användningsstället, kan du utnyttja vår smidiga tranporttjänst.

Byggföretagskunder och återförsäljare
Då du behöver trävaror eller träbaserade produkter, vänligen kontakta vår Företagstjänst för proffs och återförsäljare.

Industriella kunder
Kontaktuppgifter till våra försäljare som betjänar industriella kunder hittar du nere på denna sida samt även under Handelsplatser och via Personsökningen uppe på sidan.

Seinäjoki –

Hartman Wood

Kallio Keijo

Företagsförsäljare, Träbaserade skivor och LVL

(06) 418 3269
+35850 380 0125
keijo.kallio@hartman.fi

Karleby –

Hartman Wood

Jalaskoski Jari

Företagsförsäljare, Norra Finland, Sverigen Norge


+358400 896 874
jari.jalaskoski@hartman.fi

Lindholm Toni

Företagsförsäljare, Trävaror, Träbaserade skivor och LVL

(06) 827 1254
+35850 417 1100
toni.lindholm@hartman.fi

Tuikka Kari

Företagsförsäljare, Trävaror

(06) 827 1252
+35850 375 3084
kari.tuikka@hartman.fi

Tammerfors –

Hartman Wood

Einola Timo

Företagsförsäljare, Träbaserade skivor och LVL

(03) 447 5161
+35850 360 0230
timo.einola@hartman.fi

Räsänen Kimmo

Företagsförsäljare, Trävaror

(03) 447 5164
+35850 567 8462
kimmo.rasanen@hartman.fi

Saharinen Aila

Företagsförsäljare, melamindekorer och laminater


+35840 558 8282
aila.saharinen@hartman.fi

Esbo –

Hartman Wood

Kannusmäki Jouni

Företagsförsäljare, Träbaserade skivor och LVL

(09) 3154 4108
+35850 362 5137
jouni.kannusmaki@hartman.fi

Keskitalo Toni

Nyckelkundchef, Sågat virke

(09) 3154 4113
+35850 593 1583
toni.keskitalo@hartman.fi

Saloniemi Kari

Företagsförsäljare, sågat virke och träbaserade skivor

(09) 3154 4161
+35850 320 3065
kari.saloniemi@hartman.fi

Viitanen Tomi

Företagsförsäljare, Träbaserade skivor och LVL

(09) 3154 4144
+35840 553 4374
tomi.viitanen@hartman.fi

Linjeledning –

Hartman Wood

Lokka Seppo

Försäljningschef, Hartman Wood, Träbaserade skivor och LVL

(03) 447 5160
+35850 598 7555
seppo.lokka@hartman.fi

Sundholm Kaj-Thore

Direktör, Hartman Wood

(06) 326 6318
+358500 302 400
kaj.sundholm@hartman.fi