Tammerfors

Tammerfors 2017-07-03T14:35:26+00:00

Hartman – Tammerfors

Besöks- och postadress: Hartman Rauta Oy, Uurastajankatu 3, 33710 Tampere

Telefonväxel: (03) 447 5111
Fax: (03) 447 5199

Öppethållningstider: må-fr 7-16

Så här hittar du till oss! Karta

Titta in eller ta kontakt – vi betjänar just Dig!

Bygg & Inredning 

Företagstjänst för proffs och återförsäljare inom byggbranschen

Ahokas Tommi

Företagsförsäljare

(03) 447 5122
050 394 7378
tommi.ahokas@hartman.fi

Hyytiäinen Erkka

Företagsförsäljare

(03) 447 5126
050 309 2306
erkka.hyytiainen@hartman.fi

Jalaskoski Mika

Företagsförsäljare

(03) 447 5104
050 438 9304
mika.jalaskoski@hartman.fi

Keronen Janne

Regionförsäljningschef

(03) 447 5102
050 552 2740
janne.keronen@hartman.fi

Ketola Jyrki

Företagsförsäljare

(03) 447 5142
050 409 8199
jyrki.ketola@hartman.fi

Liukkonen Lari

Företagsförsäljare

(03) 447 5109
050 356 4485
lari.liukkonen@hartman.fi

Räty Olli-Pekka

Företagsförsäljare

(03) 447 5131
050 582 3665
olli-pekka.raty@hartman.fi

Sumanen Risto

Företagsförsäljare

(03) 447 5107
050 438 9307
risto.sumanen@hartman.fi
Hartman Wood

Einola Timo

Företagsförsäljare, Träbaserade skivor och LVL

(03) 447 5161
+35850 360 0230
timo.einola@hartman.fi

Räsänen Kimmo

Företagsförsäljare, Trävaror

(03) 447 5164
+35850 567 8462
kimmo.rasanen@hartman.fi

Saharinen Aila

Företagsförsäljare, melamindekorer och laminater


+35840 558 8282
aila.saharinen@hartman.fi
Hartman Hem

Isohannu Matti

Projektingenjör

(03) 447 5150
050 3272 030
matti.isohannu@hartman.fi

Mäkitalo Mikko

Projektchef

(03) 447 5140
050 416 7818
mikko.makitalo@hartman.fi

Pohjasmäki Kai

Husförsäljare


0400 736 306
kai.pohjasmaki@hartman.fi

Potter Sari

Inredningsfärgplanerare

+358 50 405 9366

sari.potter@hartman.fi

Industri 

ProPartner

Salminen Petri

Företagsförsäljare

(03) 447 5145
0400 588 280
petri.salminen@hartman.fi
Stålförsäljning

Koskela Tomi

Företagsförsäljare

(03) 447 5168
050 420 5011
tomi.koskela@hartman.fi

Maatsalo Tuula

Regionförsäljningschef

(03) 447 5128
050 373 9234
tuula.maatsalo@hartman.fi
Försäljning av industrifärger

Mantila Jarno

Företagsförsäljare

(03) 447 5125
050 394 7362
jarno.mantila@hartman.fi

Suomela Jorma

Företagsförsäljare

(03) 447 5124
050 394 7361
jorma.suomela@hartman.fi
Försäljning av städ- och hygienprodukter

Hartman Clean

Beställningscentral

(06) 326 6307

clean@hartman.fi
Lager

Ängeslevä Timo

Lagerarbetare



Ängeslevä Tuomo

Lagerarbetare



Helin Vesa

Lagerarbetare



Ilves Pasi

Lagerarbetare



Jäppinen Timo

Lagerarbetare



Kauppinen Olli

Transportkoordinering

(09) 3154 4130
050 575 6890
olli.kauppinen@hartman.fi

Lepistö Kari

Logistikchef

(03) 447 5110
050 394 7325
kari.lepisto@hartman.fi

Mäkinen Toni

Lagerarbetare



Parkkonen Reijo

Lagerarbetare



Pylkki Kari

Lagerarbetare



Stödfunktioner

Hakala Sini-Marika

Byråansvarig

(03) 447 5121
050 3947 379
sini-marika.hakala@hartman.fi
[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]