Seinäjoki

Seinäjoki 2017-09-29T13:44:23+00:00

Seinäjoki

Hartman – Seinäjoki

Besöksadress: Teollisuustie 9, 60100 Seinäjoki
Postadress: Hartman Rauta Oy, PL 353, 60101 Seinäjoki

Telefon: (06) 418 3111
Fax: (06) 418 3211

Öppethållningstider: må-fr 7-17, lö 9-14

Så här hittar du till oss! Karta

Titta in eller ta kontakt – vi betjänar just Dig!

 

 

Bygg & Inredning

Företagstjänst för proffs och återförsäljare inom byggbranschen

Aatsinki Juha

Företagsförsäljare

(06) 418 3242
050 370 4121
juha.aatsinki@hartman.fi

Hiivanainen Keijo

Företagsförsäljare

+35864183220
+358469214961
keijo.hiivanainen@hartman.fi

Honkaniemi Jari

Regionförsäljningschef

(06) 418 3201
050 562 1798
jari.honkaniemi@hartman.fi

Murtoniemi Jorma

Företagsförsälajre

(06) 418 3227
050 597 4606
jorma.murtoniemi@hartman.fi

Niemi Tapani

Företagsförsäljare

(06) 418 3224
050 568 6446
tapani.niemi@hartman.fi
Hartman Wood

Kallio Keijo

Företagsförsäljare, Träbaserade skivor och LVL

(06) 418 3269
+35850 380 0125
keijo.kallio@hartman.fi
Konsumenttjänst

Pohjola Riitta-Lissa

Inredningsförsäljare-/planerare

(06) 418 3283
050 342 2717
riitta-liisa.pohjola@hartman.fi

Aho-Mantila Vesa

Försäljare

(06) 418 3203
+35850 562 1767
vesa.aho-mantila@hartman.fi

Mäki-Välkkilä Sari

Butiksförman

(06) 418 3221
050 466 3982
sari.maki-valkkila@hartman.fi

Roponen Päivi

Kassa-försäljare

(06) 418 3256

paivi.roponen@hartman.fi

Suojanen Simo

Försäljare

(06) 418 3332
050 573 9421
simo.suojanen@hartman.fi

Tapanainen Petri

Färgförsäljare

(06) 418 3241
050 5368 256
petri.tapanainen@hartman.fi

Tyynismaa Juha

Försäljare

(06) 418 3202
050 438 9311
juha.tyynismaa@hartman.fi
Hartman Hem

Ala-Mattinen Jaakko

Projektchef

(06) 418 3262
050 416 6558
jaakko.ala-mattinen@hartman.fi

Hakala Hannu

Äldre planerare, Byggnadsarkitekt

(06) 418 3404
050 366 4877
hannu.hakala@hartman.fi

Jaakkola Anssi

Försäljningsingenjör


040 172 3779
anssi.jaakkola@hartman.fi

Korpela Hannu

Direktör

(06) 418 3231
050 465 8905
hannu.korpela@hartman.fi

Kuusisto Nina

Husplanerare, Byggnadsingenjör (YH)

(06) 418 3215
(050) 394 6552
nina.kuusisto@hartman.fi

Lahtinen Sami

Husplanerare, Byggnadsingejör (YH)

(06) 418 3208
050 394 7364
sami.lahtinen@hartman.fi

Leino Kimmo

Planeringschef, Byggnadsingenjör (YH)

(06) 418 3217
050 536 8287
kimmo.leino@hartman.fi

Mannila Mikko

Projektchef

(06) 418 3223
050 590 5820
mikko.mannila@hartman.fi

Pajaniemi Mikko

Husförsäljare


0400 317 548
mikko.pajaniemi@hartman.fi

Romppanen Päivi

Inredningsfärgplanerare

(06) 418 3249
050 438 9303
paivi.romppanen@hartman.fi

Väliaho Tuomo

Produktansvarig, Byggnadsingenjör


045 114 7860
tuomo.valiaho@hartman.fi

Industri

ProPartner

Isoherranen Seppo

Företagsförsäljare

(06) 418 3281
050 328 8653
seppo.isoherranen@hartman.fi

Lehtinen Jorma

Regionförsäljningschef

(06) 418 3261
0400 567 625
jorma.lehtinen@hartman.fi

Mäkinen Susanna

Företagsförsäljare

(06) 418 3209
050 523 1419
susanna.makinen@hartman.fi

Uusi-Rasi Jani

Företagsförsäljare

(06) 4183 226
050 4619 388
jani.uusi-rasi@hartman.fi
Stålförsäljning

Hakala Jaakko

Regionförsäljningschef

(06) 418 3219
050 548 6519
jaakko.hakala@hartman.fi

Marttila Hannu

Företagsförsäljare

(06) 418 3279
050 593 3309
hannu.marttila@hartman.fi
Försäljning av industrifärger

Ojaluoma Unto

Företagsförsäljare

(06) 418 3245
050 548 6474
unto.ojaluoma@hartman.fi
Försäljning och service av ytbehandlingsmaskiner

Lehtinen Jorma

Företagsförsäljare, Ytbehandlingsmaskiner för metallindustri

(06) 418 3261
0400 567 625
jorma.lehtinen@hartman.fi
Försäljning av städ- och hygienprodukter

Hartman Clean

Beställningscentral

(06) 326 6307

clean@hartman.fi

Jaakkola Jaana

Företagsförsäljare

(06) 4183 275
050 470 2275
jaana.jaakkola@hartman.fi

 

Lager

Haapanen Antti

Lagerarbetare



Hilli Kimmo

Lagerarbetare



Keltamäki Marko

Lagerarbetare



Komulainen Henrik

Lagerarbetare



Lahti Tero

Lagerarbetare



Mäntymäki Jari

Lagerarbetare



Mäntymäki Jarmo

Lagerarbetare



Peltola Jarmo

Lagerarbetare



Toivo Rauno

Logistikchef

(06) 418 3236
050 349 4568
rauno.toivo@hartman.fi

Välimäki Juhani

Lagerarbetare