Hartman Wood

Etusivu/Palvelut/Hartman Wood
Hartman Wood 2017-09-29T13:46:07+00:00
Ultralam 2

Hartman Wood – puutavara- ja levymyynti teollisille puunkäyttäjille

Puutavara- ja levymyyntiimme keskittynyt Hartman Wood palvelee teollista puunkäyttöä sekä jälleenmyyntiä. Suurimmat asiakasryhmämme ovat talo- ja rakennuspuusepänteollisuus, keittiökaluste- ja huonekaluteollisuus, pakkausteollisuus, sahat ja höyläämöt, ammattirakentajat, jälleenmyyjät sekä yksityiset rakentajat. Hartman Woodilla on myös vientitoimintaa lähinnä Pohjoismaihin.

Laaja varastovalikoimamme on rakennettu kattamaan ammattimaisen rakentamisen ja sisustamisen sekä puutuotteiden tarpeet kokonaisuudessaan.

Varastovalikoima käsittää seuraavat pääryhmät:

Myyntihenkilöstömme on erikoistunut puupohjaisiin tuotteisiin. Tämä takaa aina ammattitaitoisen ja aktiivisen palvelun myynti-, käsittely- ja toimitusvaiheessa. Nopeuttaaksemme asiointia saat etukäteen tilatut tuotteet valmiiksi kerättyinä noutovalmiina paketteina. Mikäli haluat tuotteet toimitettuina suoraan kohteeseen, voit hyödyntää vaivatonta kuljetuspalveluamme.

Rakennusliikkeet ja jälleenmyyjät
Kun tarvitset puutavaraa tai puupohjaisia tuotteita, otathan yhteyttä Yrityspalveluumme rakennusalan ammattilaisille ja jälleenmyyjille.

Teolliset asiakkaat
Teollisia asiakkaita palvelevien myyjiemme yhteystiedot löydät tämän sivun alaosasta sekä myös Kauppapaikkojen alta ja sivun yläkulmassa olevasta Henkilöhausta.


Seinäjoki –

Hartman Wood

Kallio Keijo

Yritysmyyjä, Puupohjaiset levyt ja LVL

(06) 418 3269
+35850 380 0125
keijo.kallio@hartman.fi

Pietarsaari –

Kokkola –

Hartman Wood

Jalaskoski Jari

Yritysmyyjä, Pohjois-Suomi, Ruotsi, Norja


+358400 896 874
jari.jalaskoski@hartman.fi

Lindholm Toni

Yritysmyyjä, Puutavara, Puupohjaiset levyt ja LVL

(06) 827 1254
+35850 417 1100
toni.lindholm@hartman.fi

Tuikka Kari

Yritysmyyjä, Puutavara

(06) 827 1252
+35850 375 3084
kari.tuikka@hartman.fi

Tampere –

Hartman Wood

Einola Timo

Yritysmyyjä, Puupohjaiset levyt ja LVL

(03) 447 5161
+35850 360 0230
timo.einola@hartman.fi

Räsänen Kimmo

Yritysmyyjä, Puutavara

(03) 447 5164
+35850 567 8462
kimmo.rasanen@hartman.fi

Saharinen Aila

Yritysmyyjä, melamiinkuosit ja laminaatit


+35840 558 8282
aila.saharinen@hartman.fi

Espoo –

Hartman Wood

Kannusmäki Jouni

Yritysmyyjä, Puupohjaiset levyt ja LVL

(09) 3154 4108
+35850 362 5137
jouni.kannusmaki@hartman.fi

Keskitalo Toni

Avainasiakaspäällikkö, Sahatavarat

(09) 3154 4113
+35850 593 1583
toni.keskitalo@hartman.fi

Saloniemi Kari

Yritysmyyjä, sahatavarat ja puupohjaiset levyt

(09) 3154 4161
+35850 320 3065
kari.saloniemi@hartman.fi

Viitanen Tomi

Yritysmyyjä, Puupohjaiset levyt ja LVL

(09) 3154 4144
+35840 553 4374
tomi.viitanen@hartman.fi

Linjajohto –

Hartman Wood

Lokka Seppo

Myyntipäällikkö, Hartman Wood, Puupohjaiset levyt ja LVL

(03) 447 5160
+35850 598 7555
seppo.lokka@hartman.fi

Sundholm Kaj-Thore

Johtaja, Hartman Wood

(06) 326 6318
+358500 302 400
kaj.sundholm@hartman.fi